Odbojkašice Herceg Novog / Foto: OSCG/Stefan Ivanović
02/10/2024 u 23:34 h
D.M.D.M.

Herceg Novi nemoćan protiv Lođa

Poljakinje slavile maksimalnim rezultatom u Igalu

Odbojkašice Herceg Novog poražene su od poljskog Lođa rezultatom 3:0 (22:25, 25:27, 18:25), u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Iako su poražene maksimalnim rezultatom, Novljanke su pred domaćom publikom pokazale hrabru i dobru igru u sva tri seta, u kojem su nijanse odlučivale pobjednika.

Izabranice Srđana Crnojačkog imale su vodstvo u prvom setu 10:5, ali su gošće uzvratile i izjednačile na 14:14, nakon čega je uslijedila izjednačena igra do finiša u kojem su mirnije bile Poljakinje i slavile rezultatom 25:22.

Vođstvom su šampionke Crne Gore krenule i drugi set (2:0) koji je donio najviše neizvjesnosti.

Herceg Novi je gubio 22:18, kao i 24:19, ali je sjajnom igrom kapitenke Ralitse VasileveAnamarije Galić koje su u ovom setu osvojile po sedam poena stigle izjednačenja (24:24).

Lođ je na kraju uspio da slavi rezultatom 27:25.

Herceg Novi je poveo i na startu trećeg seta 4:1, ali su ubrzo kontrolu nad setom preuzele gošće i slavile konačnim rezultatom 3:0.

Najviše poena u dresu Herceg Novog osvojila je Anamarija Galić – 19, a pratila je Ralitsa Vasileva sa 16.

Drugu utakmicu Herceg Novi i Lođ odigraće u utorak, 8. oktobra u Poljskoj.

Herceg Novi - Lođ Budovlani 0:3 (22:25, 25:27, 18:25)

Dvorana: SC „Igalo“. Gledalaca: 150. Sudije: Mefozi (Mađarska), Kuculas (Grčka).

HERCEG NOVI: Ozola, Cenović (libero 1), Vasileva 16, Čabonenko 5, Radišković, Labović (libero 2), Gunčeva 2, Osadčuk 4, Madžgalj, Einarsdotir, Galić 19, Jandova 1, Bojić, Stevanović.

BUDOVLANI: Vilinska, Druzkovska, M. Lisjak 3, Venerska, Blagojević 3, Planinšec 6, Enveonvu 17, Sobolska 2, J. Lisjak (libero), Grabka 6, Damaske 19.

02. oktobar 2024 23:34