Велики успјех Нурковића / -VUK
21/09/2024 u 21:24 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Srebro za Jusufa Nurkovića na Evropskom kupu

U finalu Evropskog kupa u Podgorici crnogorski džudista poražen od Italijana De Tulija

Veliki uspjeh ostvario je crnogorski džudista Jusuf Nurković, koji je osvojio srebrnu medalju prvog dana seniorskog Evropskog kupa u Podgorici. Sjajan je bio 27-godišnji Rožajac, pobijedio je Italijana Baseta, Njemce Edmajera i Kuncea u polufinalu, te Finca Kujenhara. Ipak u borbi za zlatu medalju Italijan De Tulio je bio bolji, ali svakako ogroman uspjeh za crnogorski džudo.

U kategoriji do 60 kilograma pobjeda Ivana Simeonova iz Bugarske, a do 73 kg slavio je Njemac Tomas.

U ženskoj konkurenciji u kategoriji do 63 kilograma, Sava Rišćani je bila najbolja. U kategoriji do 70 kg Andjela Biolić iz Hrvatske domogla se zlatne medalje, dok je do 78 kilograma Helter Heft iz Njemačke osvojila titulu.

Crnogorska reprezentativka Jovana Mravaljević borila se za bronzu u kategoriji do 78 kilograma, ali je ipak poražena od Anastasije Bogdanović iz Srbije.

Oko 248 takmičara i takmičarki iz 29 zemalji sa tri kontinenta takmiči se ovog vikenda u Dvorani Verde. I u nedelju je na programu sedam kategorija.

21. septembar 2024 21:25