Ćinven Dženg / -FOTO: US OPEN FACEBOOK
26/08/2024 u 20:59 h
D.B.D.B.

Vekić rutinski, Dženg preokretom do druge runde Ju-Es open-a

Finalistikinje Olimpijskih igara u Parizu slavile na startu takmičenja u Njujorku

Hrvatica Dona Vekić obezbjedila je plasman u drugo kolo Ju-Es open-a nadigravši Australijanku Komberli Birel 2:0(6:4, 6:4). Osvajačici srebrne medalje sa najveće svjetske sportske smotre, za trijumf su bili dovoljni jedan brejk u prvom, te dva oduzeta servisa u drugom setu.

Mnogo više problema da osigura mjesto u drugoj rundi imala je Kineskinja Ćinven Dženg, pošto je posle preokreta savladala Amerikanku Amandu Anisimovu 2:1(4:6, 6:4, 6:2).

Olimpijska prvakinja proigrala je tek pri zaostaku u setovima i vođstvu u drugom dijelu igre 3:2, napravivši tada brejk koji joj je omogućio da izjednači na 1:1.

U odlučujućem setu sedma teniserka svijeta igrala je na višem nivou, što joj je donijelo dva brejka i konačnih 6:2.

Učešće na turniru na "Flešing Medouzu" završila je deveta nositeljka Grkinja Marija Sakari, koja je bila primorana da zbog povrede preda Kineskinji Jafan Vang nakon izgubljenog prvog seta.

14. septembar 2024 20:42