Milica Adamović: Za nas žene je 8. mart poseban dan, kad se svuda u svijetu slavi na primjeren način. Možda kod nas baš i najmanje. I pored toga ovo je dan kad izađem sa svojim suprugom negdje na večeru, kad čovjek malo zaboravi na ovu našu tešku svakodnevicu. Što se tiče pitanja položaja žena u Crnoj Gori, mislim da je u principu dobar ali da ga treba podići na mnogo veći nivo.
Vukosava Lazarević: Mi starije žene nijesmo imale kad baš da slavimo 8. mart, jer su uvijek preče od toga porodične i druge obaveze. Ipak, znam kad je taj dan, posebno jer mi sin i snaha uruče poklon, kojim me zaista obraduju. Ono što treba da se uradi jeste da se ženama poklanja mnogo veća pažnja jer one to zasigurno zaslužuju.
Slavija Brajić: Lijep je i svečan dan, kad dođe 8. mart. Dan kad nas obraduju naši najmiliji, pokazujući poštovanje prema nama. Drago mi je kad dobijem poklon za Dan žena, jer u ovom haosu životnom, u kojem svi živimo, teško se sjećamo lijepih dana kao što je ovaj. Zato treba raditi da se položaj žena popravi, jer žene kao majke, kćerke, supruge... to zaslužuju.
Senka Rastoder: Meni ovaj datum mnogo znači u istorijskom smislu. Što sada trenutno predstavlja, i u smislu proslave, ništa posebno. Ovaj praznik se dosta banalizovao, jer ne određuje pravi položaj žena u Crnoj Gori. Jedan dan u godini koji je posvećen ženama ništa ne znači ako u stvarnom životu na ovim prostorima nema ravnopravnosti ni do današnjeg dana, iako smo u 21. vijeku.
Bosa Ražnatović: Praznik me je ranije asocirao na kupovinu cvijeća i na ideju da za taj jedan dan kažemo da je namijenjen ženama. Međutim, danas mislim da se taj dan, kad se već slavi, iskoristi da se skrene pažnja na važna društvena pitanja koja se odnose na položaj žena i na njihova prava, iako smatram da za tako značajna pitanja treba da odvojimo mnogo više od jednog dana godišnje.
Milica Vujović: Ovaj dan je istorijski jako važan, i njegov značaj za žene širom svijeta ne može niko da umanji. No, prosto je pretvoren kao praznik da mamama, tetkama, sestrama i djevojkama kupujemo cvijeće i slatkiše. Ipak, moram reći da je važno da imamo u vidu kako o ženama i njihovim pravima ne smijemo pričati samo tokom ta 24 sata. Ne smijemo kupovinom jedne čokolade da kažemo da smo ispunili svoju dužnost za ovu godinu, jer onda ga shvatamo potpuno pogrešno.
Ismeta Džakić: Osmi mart je jedan dan u godini a žene treba da se poštuju i da imaju svoje mjesto svaki dan u godini. Što se tiče položaja žene danas u Crnoj Gori, mislim da on nije najbolji ali da isto zavisi od samih žena. Smatram da žena mora biti ispoštovana.
Tijana Laković: Osmi mart je datum snažne simbolike koja nas upućuje da se sa velikim poštovanjem sjećamo onih žena koje su bile prvakinje u borbi za ravnopravnost polova, ne samo kroz sistem institucija, već i kroz promjenu kulturoloških stereotipa. Zahvaljujući njima, nama je danas znatno olakšan put da ta prava unapređujemo.