Ona je pojasnila da posebno zabrinjava činjenica da je “duže vrijeme” period od skoro godinu dana.
- Oštećena je za sve to vrijeme, od čega i devet mjeseci tokom trudnoće, trpjela nezamislivo brutalno nasilje koje je, između ostalog, podrazumijevalo psihičko i fizičko maltretiranje i zlostavljanje, preko 20 napada s direktnim ugrožavanjem života, davljenje, prijetnje napunjenim službenim pištoljem, itd- kazala je Radović.
Kako ističe, u Crnoj Gori žena nerijetko, kada se i ohrabri da prijavi nasilnika, umjesto da bude zaštićena, a nasilnik automstski procesuiran, dobije “prijateljski savjet” od onih kod kojih prijavljuje da se vrati kući.
- Da li znate da je velika šansa da, ako je nasilnik zaposlen u sistemu bezbjednosti, umjesto zadržavanja dobije poziv od kolega da je prijavljen? Da li znate šta slijedi žrtvi kad se vrati kući nakon toga? Da li uopšte razmisljate da na taj način sjutra možete biti direktni saučesnik u ubistvu i neko ko podržava nasilje? Da li biste to uradili da je u pitanju vaš član porodice? Da li se imalo stidite i zašto ne?- zapitala se ona.
Apelovala je na institucije sistema, od policije, preko tužilaštva do sudstva da ne dozvole još jedan femicid.
- Da je i veća država od Crne Gore, previše je. Da je i lošiji sistem od crnogorskog, neozbiljno je. Da je i nerazvijenija država od Crne Gore, sramota je- zaključila je Radović.