Бивши шеф сектора за борбу против организованог криминала и корупциjе у Управи полициjе Зоран Лазовић отишао је у пензиjу са преко 58.000 еура уштеђевине, десет комада оружја и пет стамбених објекта, које имају он и његова породица, показује његов имовински извјештај који је предат Агенцији за спречавање корупције (АСК). Он је у имовинском картону, који је предао 30 дана од престанка функције, навео да му је плата у кабинету бившег директора Управе полиције Веселина Вељовића била 1.130 еура, док је у јануару и фебруару на име прихода од пољопривреде имао мјесечно 2.500 еура.
Што се тиче некретнина, навео је да је власник двије куће од 250, те двије од по 31 метар квадратни, а посједује 66 одсто треће куће од 65, док је његова супруга Љиљана власница стана од 64 квадрата. На име Лазовића води се више парцела земље, и то плаца од 725 квадрата, њиве 395, ливаде од 190, као и дворишта од 485 метара квадратних. Осим тога, на његово име се воде њиве од 840 и 2.829 квадрата, шума од 1.499, 2.295 и 1.516, дворишта од 500 и 243, ливада од 3.771, 16.132 и 10.888, воћњака од 7.361 и пашњака од 1.709 квадрата. За све непокретности Лазовић је навео да је у питању наследство, осим кућа од 250 квадрата, за коју се као основ стицања наводе "сопствена средства и кредит".
Што се тиче новчаних средстава, Лазовић је навео да има три неорочена штедна улога и то у износима од 31.080 еура, 25.216 и 1.862. У имовинском извјештају се прецизира да Лазовић није дао дозволу да му АСК контролише банковне рачуне.
Што се тиче покретне имовине, Лазовић је пријавио аутомобил "toyota hilux3,0", као и 10 комада оружја марке "smith wesson", "sauer", "застава АРМС", "tangoglio", "bereta", "benelli" и "laugo".
Влада, на чијем је челу био Душко Марковић, 2019. је именовала Лазовића на чело Сектора за борбу против организованог криминала. НВО МАНС је тада указала да је та одлука донијета након што jе у свом Извjештаjу о напретку Црне Горе у ЕУ интеграциjама Европска комисиjа поновила оштре оцjене по питању недостаjућих резултата у борби против организованог криминала и посебно проблематизовала инфилтрациjу криминалних структура у политички, правни и економски систем. Лазовић је тада био пензионисани службеник црногорске таjне полициjе.
МАНС је тада подсјетио да Душко Марковић, некадашњи директор АНБ, никад ниjе одговорио на питање шта jе Зоран Лазовић тражио на свадби Сафета Калића, међународног шверцера наркотицима, на коjоj су му друштво правили некадашњи шеф "сурчинског клана" Љубиша Буха Чуме, представници "земуског клана" и Дарко Шарић. Званичан захтjев МАНС-а, у коме су тражили податке о "задатку" коjи jе Лазовић имао на том догађаjу, одбиjен је од стране Душка Марковића, уз образложење да се ради о питању од националне безбjедности, те да таква информациjа не може бити саопштена jавности.