Pravni zastupnici obje kompanije su nakon prethodnog ročišta podnijeli podneske u kojima se traži dodatna dokumentacija i pojašnjenja već postojeće.
Punomoćnici EPCG u ovom sporu, koji su podnijeli pripremni podnesak, naglasili su da se ne može dati valjano izjašnjenje u odnosu na činjenice koje su vezane za sadržaj dokumenata u sporu dok Uniprom ne dostavi potpunu dokumentaciju za 2022. godinu i dok se ne dobiju potpuni odgovori.
– A time nema osnove ni da se valjano odlučuje – kazao je zastupnik Elektroprivrede.
S druge strane, punomoćnici Uniproma odbili su zahtjeve iz podneska EPCG naglašavajući da su dostavili sve tražene podatke i dokumenta koje je sud naložio, kao i da je REGAGEN dva puta podnosio izvještaj. Kako su naveli, dokazni predlozi zastupnika EPCG su irelevantni za predmet spora, a posebno su nebitini za eventualno vještačenje.
Uniprom traži odštetu od 17,4 miliona od EPCG zbog kršenja ugovora za period od decembra 2021. do marta 2023. godine. Kompanija Veselina Pejovića traži i nadoknadu štete za svaki mjesec do kraja 2022, do kada je, kako je navedeno u tužbi, trebalo da bude na snazi ugovor o kupoprodaji električne energije iz januara 2021. godine.
Novo ročište u sporu između Uniproma i Elektroprivrede Crne Gore zakazano je za 2. decembar.