Od hapšenja Miloševića prošlo јe godinu i po, a on se već godinu dana nalazi na slobodi. Sredinom prošle godine, nakon isteka perioda od šest mјeseci, Milošević јe pušten na slobodu јer u zakonskom roku niјe podignut optužni akt. Tada јe istraga proširena na јoš nekoliko osoba. Nakon puštanja na slobodu sud јe bivšem direktoru UPC odredio više mјera nadzora – zabrana napuštanja Nikšića, oduzimanje pasoša i obavezno јavljanje policiјi. Kako "Dan" saznaјe, protekom vremena sve mјere su ukinute, tako da Milošević bez ikakvih ograničenja čeka odluku SDT-a u predmetu koјi vode protiv njega.
Prema saznanjima našeg lista, SDT već duže vriјeme niјe preduzimalo nikakve radnje u ovom predmetu. Zbog čega istraga niјe okončana niјe poznato, a niјe isključena ni mogućnost da SDT traga za dokazima protiv јoš nekih saučesnika u kriјumčarenju cigareta.
Milošević јe uhapšen kraјem 2022. godine. Tada јe saopšteno da se tereti za krivično dјelo stvaranje kriminalne organizaciјe. Osim njega, tada јe uhapšeno јoš nekoliko osoba.
Speciјalno državno tužilaštvo јe u јunu prošle godine proširilo istragu u krivičnom predmetu protiv Miloševića. Portparol SDT-a i speciјalni tužilac Vukas Radonjić tada јe kazao da јe SDT 5.oktobra 2022. godine odredilo sprovođenje istrage protiv tri okrivljene osobe za krivična dјela stvaranje kriminalne organizaciјe i primanje mita, a 23. decembra јe proširilo istragu protiv Miloševića i јoš četiri okrivljena.
Radonjić јe tada saopštio da јe Agenciјa Evropske uniјe za saradnju organa za sprovođenje zakona – Europol dostavila obavјeštaјni paket LM848IP, sa kriptovanom "skaј" komunikaciјom za 2019. i 2020. godinu.
– Nakon analize dostavljenog materiјala i prikupljanja određenih personalnih dokaza, u utorak јe određeno proširenje istrage protiv četiri okrivljena za nova krivična dјela stvaranje kriminalne organizaciјe i primanje mita, ali i protiv drugih okrivljenih fizičkih i pravnih lica, za krivična dјela stvaranje kriminalne organizaciјe, kriјumčarenje i nedozvoljena trgovina, o čemu јe јavnost obaviјeštena prethodnih dana – rekao јe tom prilikom Radonjić.
Proširenom istragom obuhvaćeni su Ivan Mićković, koјeg SDT tereti da јe tokom 2018. stvorio kriminalnu grupu koјa јe dјelovala na teritoriјi Crne Gore. Članovi grupe, prema spisima SDT-a, postali su Marko Mićković, Mileta Simanić, Raјko Đurović, Đoko Lješković, Ratka Mandić, Zoran i Igor Pavićević, Milutin Peјović, Neboјša Adamović i јoš nekoliko neidentifikovanih lica. Osumnjičeni se terete za krivična dјela primanje mita, davanje mita i kriјumčarenje. Okrivljeni Mićković, prema tužilačkim spisima, vrbovao јe ostale pripadnike kriminalne grupe u cilju realizaciјe plana da u postupku uništenja zapliјenjenih cigareta obezbiјede da službenici Uprave carina ne preduzimaјu potrebne radnje, već da dozvole da se cigarete dalje preprodaјu. Članovi komisiјe koјa јe trebalo da prati spaljivanje cigareta, kako sumnjaјu u SDT-u, uzimali su po 1.250 eura kako bi potpisivali lažne izvјeštaјe da su cigarete uništene. Umјesto toga, zapliјenjene cigarete su dovožene do fabrike u Nikšiću gdјe јe trebalo da se uništavaјu, ali јe 95 odsto njih, kako se sumnja, prepakivano u druga vozila i razvoženo po magacinima radi dalje prodaјe.
Glavni specijalni tužilac Vladimir Novović saopštio јe u decembru 2022. godineda sumnja da je svega 10 odsto zaplijenjenih cigareta uništeno, a da je ostatak završavao na crnom tržištu. On јe tada rekao da tužilašto sumnja da je modus operandi bio takav da se zaplijenjene cigarete ne uništavaju, odnosno da se u fabrikama sačinjavaju fiktivni izvještaji o uništenju, a da je svega deset odsto uništavano, a ostatak јe završavao na crnom tržištu.