Knežević / Foto: Dan
29/10/2021 u 10:25 h
Bojana BožovićBojana Božović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Ministarstvo pravde traži izručenje svastike Duška Kneževića

Svetlana Mijatović optužena da je član kriminalne grupe

Crnogorski pravosudni organi zatražili su izručenje Svetlane Mijatović, svastike Duška Kneževića, koja je optužena da je kao član kriminalne grupe po nalogu organizatora prihvatila da, zajedno sa drugim licima, učestvuje u pribavljanju kredita za koje je znala da neće biti vraćeni iz sopstvenih sredstava već iz depozita drugih pravnih lica.

Kako je potvrđeno "Danu" iz Ministarstva pravde, njihove kolege iz Srbije 20. oktobra dopisom su tražile dostavljanje dodatnih informacija i dokumentacije, na zahtjev Višeg suda u Beogradu.

Mijatović je 23. avgusta uhapšena u Srbiji po potjernici NCB Interpol. Kako je tom prilikom saopšteno iz Uprave policije, ona je lišena slobode shodno bilateralnom ugovoru zaključenom između Crne Gore i Republike Srbije koji reguliše pitanje izručenja sopstvenih državljana.

Ministarstvo pravde, ljudskih i manjinskih prava Crne Gore je molbom od 6. septembra zatražilo od nadležnih organa Republike Srbije izručenje Svetlane Mijatović, potvrđeno je "Danu" iz tog resora.

Ta državljanka Srbije obuhvaćena je jednom od desetak optužnica koje su podignute protiv Duška Kneževića.

– Međunarodna potjernica raspisana je u cilju obezbjeđivanja prisustva S.M. u krivičnom postupku koji se vodi pred Višim sudom u Podgorici zbog krivičnih djela stvaranje kriminalne organizacije, produženog krivičnog djela utaja poreza i doprinosa i produženog krivičnog djela pranje novca. Ona je, sumnja se, prikrila ostvareni prihod od više stotina hiljada eura, na koji nije prijavila i platila porez na dohodak, da bi potom vršila prenos novčanih sredstava dobijenih od kredita i od tog novca koristila sredstva koja predstavljaju utajeni porez sa znanjem da je pribavljen kriminalnom djelatnošću, a sve u namjeri da prikrije i lažno prikaže porijeklo novca koji je koristila za lične potrebe – saopštili su ranije iz Uprave policije.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Komentari (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
    
Još nema objavljenih komentara

Ostavite svoj komentar

  1. Registrujte se ili prijavite na svoj nalog
28. april 2025 05:27