Тренутна политичка ситуација у Црној Гори је врло компликована. Односи унутар парламентарне већине су знатно нарушени са врло великом неизвјесношћу по питању исхода. Све оно што је ДФ сугерисао мјесецима о односима у Влади се обистинило, казао је у разговору за "Дан" Дејан Ђуровић, посланик Нове српске демократије (НСД) и Демократског фронта (ДФ).
Како је додао,нешто што се наслућивало а није се хтјело признати јесте да су унутар саме владе постојале двије владе.
– Једну је предводио бивши премијер Здравко Kривокапић, а другу бивши вицепремијер Дритан Абазовић. Такво стање је било неодрживо. Таква влада, без унутрашњег повјерења, без жеља за компромисом, чији су представници узурпирали извршну власт, била је одавно зрела за комплетну промјену. Неуспјели покушај експертске владе требало је замијенити политичком владом побједника избора – рекао је Ђуровић.
Сматра и да је смјена предсједника Скупштине Алексе Бечића била крајње непотребна.
– Чини ми се да је то била више реакција сујета него потреба, јер се показало да је овај састав парламента оставио велики печат и демократски искорак у овом кратком периоду. Ипак, добро је вратити односе на почетак, сјести за сто, погледати се у очи и покушати направити нови договор за добробит грађана. Једино што је прихватљиво за ДФ је свако рјешење унутар оквира парламентарне већине, што представља и изборну вољу грађана Црне Горе, уз учешће мањина – нагласио је наш саговорник.
Ђуровић је поновио да ДФ жели да се рјешење и договор пронађу у оквиру парламентарне већине.
– Све друго било би у супротности са вољом грађана који су гласали против ДПС-а. Док год постоје шансе, желим да вјерујем да ће парламентарна већина успјети да санира покидане нити и односе јер не жели да исхритрени потези било кога гурну у крило ДПС-а. Све оно што ће се десити наредних дана утицаће на будућност Црне Горе, а та будућност је искључиво везана за промјене које су се десиле 30.августа. Бојим се да би било каква сарадње са ДПС-ом, оним истим који је 30 година вршио тортуру над грађанима Црне Горе, па макар и само тражити подршку од њих, водила у радикализацију друштвених прилика у нашој земљи – казао је Ђуровић.
Подсјећа на најаву лидера ДФ да дају свој допринос ставом да не желе да буду дио нове владе, "охрабрујући можда и друге лидере да учине исти искорак".
Нагласио је да их гласачи обавезују на политичку мудрост и одлучност.
– Наше апеле за договор и наше максималне компромисе не треба доживљавати као слабост, већ као најбољу намјеру најјачег политичког субјекта са којим су сви до сада, а тако ће бити и убудуће, јасно знали на чему су. Ни јавни, а камоли тајни састанци са Ђукановићем или Марковићем нису били дио наше политике, нити ће икада бити – поручио је Ђуровић.