Uz to je objavljena i saglasnost koju potpisuje Božović, pozivajući se na član 59 Zakona o lokalnoj samoupravi, gdje se navodi da predsjednik opštine privremeno donosi akte iz nadležnosti skupštine ako to tijelo nije u mogućnosti da se sastane ili je iz drugih razloga onemogućen njegov rad, a njihovim nedonošenjem bi se ugrozio život građana ili imovina veće vrijednosti.
Ministarstvo javne uprave (MJU) konstatovalo je da rješenje o davanju saglasnosti na rješenje o imenovanju potpredsjednika Opštine Budva nije u skladu sa članom 59 Zakona o lokalnoj samoupravi, jer nijesu obrazloženi razlozi zbog kojih bi nedonošenjem rješenja bio ugoženo život građana i imovina veće vrijednosti, uz predlog Božoviću da odluke stavi van pravnog prometa.
To ministarstvo je juče ocijenilo da Božović treba da ispravi greške u odlukama o razrješenju Dokić sa funkcije potpredsjednice i o imenovanju Jovanovića na tu poziciju. Naime, resorni ministar Maraš Dukaj je na društvenoj mreži Iks objaviio da je MJU utvrdilo činjenice da li je bilo kršenja zakona u Opštini Budva.
– Zauzeli smo stav da predsjednik Opštine treba da ispravi greške u odlukama o razrješenju, odnosno imenovanju potpredsjednika Opštine – naveo je Dukaj.
Kako je u izjavi za "Dan" kazao Nikola Jovanović, odluke o razrješenju Dokić i njegovom imenovanju objavljivanjem u Službenom listu stupile su na snagu i postale pravno valjane.
– Analizirajući nalaz Ministarstva javne uprave i upravne inspekcije, smatram da se ne može donijeti zaključak da su rješenja o razrješenju bivše potpredsjednice Opštine i o imenovanju potpredsjednika nezakonita, već, koliko sam imao prilike da pogledam, radi se o nekim proceduralnim greškama, pozivajući se na određene članove zakona. Imajući u vidu da je u Službenom listu objavljeno rješenje o razrješenju potpredsjednice Opštine, kao i o davanju saglasnosti na rješenje o razrješenju i imenovanje potpredsjednika, ujedno možemo da zaključimo da su ovi akti stupili na pravnu snagu i da su pravno valjani – kazao nam je Jovanović.
Kako je dodao, MJU je u nalazu dalo preporuku da se otklone određene greške.
– Ministarstvo je u nalazu konstatovalo i da potpredsjednica Opštine nikada nije imala potrebna ovlašćenja za obavljanje te funkcije, te da je u tom dijelu došlo do kršenja zakona, zbog čega se i predlaže iniciranje nekih drugih postupaka, tako da je to još jedna potvrda da se njeno razrješenje zasniva na zakonu i na neophodnosti da potpredsjednik vrši ovlašćenja u okviru onoga što mu predsjednik Opštine povjeri. Kako do toga nije došlo, potpuno je nedvosmisleno da je njeno razrješenje u potpunosti u skladu sa zakonom jer ista nikad nije zatražila niti dobila ovlašćenja od predsjednika Opštine – zaključio je Jovanović.
Dokić je nakon odluke o razrješenju SDT-u podnijela krivičnu prijavu protiv Božovića i Jovanovića.