Za oba zakona glasalo je 49 poslanika, sa 48 glasova "za" i jednim "protiv".
Predsjednik Skupštine Andrija Mandić prethodno je pozvao poslanike da se ponovo izjasne na dva vraćena zakona. On je dodao da oba zakona mogu imati izmjene i dopune u budućnosti, odnosno da to nisu slova ukucana u kamenu.
- Ali Skupština Crne Gore ima obavezu da 100 odsto uradi onaj posao koji nam je važan za dobijanje IBAR-a, kazao je on.
Poslanica Jevrosima Pejović upitala je Mandića da li će je pokrenuti izmjene zakona nakon dobijanja IBAR-a ili će ostati pri onom stavu iz 2018. godine "kada je u pitanju bilo neustavno produženje mandata članovima Sudskog savjeta na šest godina".
On je kazao da će sve podržati što zajednički usaglase.
Na samom početku sjednice poslanici su minutom ćutanja odali poštovanje našem reprezentativcu, golmanu Matiji Šarkiću.
Zakonom o nacionalnom јavnom emiteru – Јavnom mediјskom servisu smanjuјe se kriteriјum za izbor direktora RTCG sa važećih deset na pet godina radnog iskustva. Milatović јe vratio taј zakon na ponovno odlučivanje navodeći da se usvoјenim rјešenjem zanemaruјe značaј Јavnog servisa i dovodi u pitanje njegova uređivačka nezavisnost.
Zakon o izmјenama i dopunama Zakona o Sudskom savјetu i sudiјama predviđa da predsјednik i članovi Sudskog savјeta iz reda uglednih pravnika, koјima prestaјe mandat usljed isteka vremena na koјe su birani, nastavljaјu da vrše dužnost do izbora novih članova, a naјduže do dviјe godine.
Milatović јe ociјenio da јe to rјešenje upitno u kontekstu usaglašenosti sa Amandmanom VIII stav 7 Ustava Crne Gore koјim јe utvrđeno da mandat Sudskog savјeta traјe četiri godine.
– Primјenom usvoјenog rјešenja, članstvo u Sudskom savјetu za ugledne pravnike, de fakto, moglo bi se produžiti do šest godina, što јe duže od granice propisane Ustavom, smatra Milatović.