Socijldemokratska partija / - foto: SDP
26/05/2022 u 16:08 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Šefovi klubova poslanika skupštinske većine: Usvojiti Rezoluciju o osudi agresije Rusije na Ukrajinu

Za početak sledeće sedmice predviđeni su sastanci sa predstavicima parlamenentarne opozicije kako bi ovaj predlog dobio najširu moguću podršku

Danas je na inicijativu Socijaldemokratske partije održan sastanak šefova klubova poslanika skupštinske većine kako bi se dogovorili koraci za usvajanje Rezolucije o osudi agresije Ruske Federacije na Ukrajinu, saopšteno je iz SDP-a. 

- Postignut je visok stepen saglasnosti predstavnika klubova da se usvoji Rezolucija koja će na osnovu odluka UN i Evropskog Parlamenta biti usvojena dominantnom većinom poslanika u crnogorskom Parlamentu, čime će se poslati jasna poruka osude agresije na suverenu i međunarodno priznatu zemlju i pozvati na mirno i diplomatsko rješavanje postojećeg konflikta - ističu iz Socijaldemokratske partije.

Takođe, istaknuto je da je i Sporazumom o parlamentarnoj podršci i političkim prioritetima 43. Vlade Crne Gore predviđeno da će potpisnici tog dokumenta “zajednički predlože Rezoluciju povodom agresije Ruske Federacije na Ukrajinu i tako iskazažu svoju punu privrženost vanjskoj i bezbjednosnoj politici EU”.

- Za početak sledeće sedmice predviđeni su sastanci sa predstavicima parlamenentarne opozicije kako bi ovaj predlog dobio najširu moguću podršku, a Skupština Crne Gore kao najviše zakonodavno tijelo pokazala odgovornost i ozbiljnost u ovom izazovnom trenutku - poručuju iz SDP-a.

Ova partija, kako se navodi, očekuje od svih političkih subjekata koji su iskreno privrženi univerzalnim međunarodnim principima, i koji slijede politiku Evropske unije i obaveze Crne Gore kao članice NATO-a, da podrže ovu Rezoluciju.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ne, nego najbolje da se reaktivira tender iz 1949. g. Tada bi imali lakši, sužen, izbor za pregovaranje. Okolnosti su se samo "malo" promijenile (ugašeno je nekoliko ponuđača i poumirala su odgovorna lica). Sjajno g. Šćurić: "Nitko normalan ne...

Ne, nego najbolje da se reaktivira tender iz 1949. g. Tada bi imali lakši, sužen, izbor za pregovaranje. Okolnosti su se samo "malo" promijenile (ugašeno je nekoliko ponuđača i poumirala su odgovorna lica). Sjajno g. Šćurić: "Nitko normalan ne daje aerodroma koncesionaru koji drži daleko veći aerodrom u neposrednoj okolini i koji preuzima gro putnika Crne Gore". Samo novi tender otklanja sumnju u već planiranu korupciju, ako već vlada nije sposobna da vodi aerodrom. Abaz planirao sa Kastratijem. Bože, imamo više sreće nego pameti.

Учитај више
ZvezdanM
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
17. april 2025 19:28