Hviča Kvarackelija donio trijumf Napoliju / EPA-EFE-CLAUDIO GIOVANNINI
20/10/2024 u 14:42 h

Kvarackelija sa "kreča" odveo Napoli ponovo na vrh, Viola deklasirala Leće

Izabranici Antonia Kontea opravdali ulogu favorita protiv Empolija, slavila i Atalanta

Mučio se Napoli na giostovanju u Toskani, ali je ipak ostvario cilj i golom Kviče Kvarackelije iz jedanaesterca u 63. minutu savladao Empoli sa 1:0 u današnjem matineu osme runde Serije A, i ponovo umakao Juventusu tri boda.

U prvom poluvremenu izabranici Antonija Kontea su bili veoma loši i bez šuta u gol, da bi u nastavku zaigrali bolje, a takav pristup donio je i vođstvo.

Marko Politano je oboren u šesnaestercu, a reprezentativac Gruzije sigurno izveo najstrožu kaznu za pobjedu, treću vezanu i ukupno šestu Napolitanaca ove sezone.

Fiorentina i Atalanta su, takođe, slavile u gostima. Viiola je je deklasirala Leće (0:6), dok je "boginja" rutinski savladala Veneciju golovima Pašalića i Retegija.

Rezultati 8. kola: Empoli - Napoli 0:1 (0:0) (Kvarackelija 64p), Leće - Fiorentina 0:6 (0:3) (Kataldi 20, 45,  Kolpani 34, 54, Beltran 61, Parizi 72), Venecija - Atalanta 0:2 (0:1) (Pašalić 7, Retegi 47), Kaljari - Torino (18.00), Roma - Inter (20.45).