Johan Neskens / -FOTO: EPA
07/10/2024 u 17:21 h

Odlazak legende: Preminuo Johan Neskens

Zajedno sa Johanom Krojfom, bio dio Ajaksa koji je osvojio tri Evropska kupa na početku 70-ih godina prošlog vijeka

Bivši vezni igrač Holandije, Ajaksa i Barselone, Johan Neskens preminuo je u 73. godini.

Neskens, koji je postigao 17 golova u 49 nastupa za reprezentaciju Holandije, imao je 23 godine dugu karijeru, a kasnije se okušao u menadžerskim i trenerskim vodama.

Tokom sjajne karijere proslavio se igrajući za Ajaks i Barselonu. U dva velikana evropskog fudbala proveo je devet godina.

Neskens je, zajedno sa Johanom Krojfom, bio dio Ajaksa koji je osvojio tri Evropska kupa na početku 70-ih godina prošlog vijeka. Osvojio je 14 trofeja od čega Kup kralja i Kup pobjednika kupova sa Barselonom, a i dva puta je bio šampion SAD kao član Njujorka, a takođe je bio i član holandske reprezentacije koja je dva puta zaredom stigla do finala Svjetskog prvenstva 1974. i 1978. godine.

– Duboko smo potreseni iznenadnom smrću Johana Neskensa. Zauvijek jedan od naših najvećih ikona. Počivaj u miru, Johane – objavila je reprezentacija Holandije putem društvenih mreža.

07. oktobar 2024 17:22