16/09/2024 u 20:45 h

Udineze spektakularnim preokretom u Parmi zasjeo na vrh Serije A

"Zebre" ostvarile treću pobjedu, Lacio bolji od Verone

Prošle sezone Udineze je u foto finišu izborio opstanak, a nakon četiri kola Serije A sada se šepuri sa vrha.

Nakon spektakularnog preokreta na "Enio Tardiniju" protiv Parme (3:2), "zebre" su stigle do treće pobjede i preuzele vrh sa 10 bodova, jednim više od Napolija i dva od Intera i Juventusa.

A posle prvih 45 minuta i dva gola prednosti činilo se da će se Parma nanijeti prvi poraz Udinezeu. Golove za domaćina postigli su Del Prato u 2. i Boni 43. minutu, da bi u nastavku preokret "zebri" režirali Lorenco Luka u 49. i dvostruki strijelac Florijan Tovan u 68. i 77. minutu. Od 73. minuta Parma je imala igrače manje na terenu, pošto je zbog dva žuta kartona u svlačionicu morao Keita.

Drugoj pobjedi radovao se Lacio, koji je na "Olimpiku" savladao Veronu sa 2:1. Strijelci za "nebeskoplave" bili su Dija u petom i Kasteljanos u 20., dok je gol za Veronu postigao Tengsted u sedmom minutu.