Детаљ са меча на ДГТ арени / - Фото: Макаби/Твитер
22/07/2021 u 22:22 h
Милојко ЋуковићМилојко Ћуковић

Сутјеска без голова са Макабијем, одлука пада у Тел Авиву!

Фудбалери Сутјеске одиграли су без голова са Макабијем из Тел Авива на ДГ арени у првом мечу другог кола квалификација за Лигу конференција

Храбар меч одиграо је никшићки састав иако је Макаби у Подгорицу допутовао са улогом фаворита.

Сутјеска је у потпуности била равноправна у не баш занимљивом првом полувремену у коме нијесмо видјелу изразитије прилике.

У другом полувремену, тачније у 55. минуту, Макаби остаје са играчем мање након што је Еден Карцев добио црвени картон.

Покушавали су Никшићани да изврше притисак, а најбољу прилику пропустио је Дарко Никач у 87. минуту када је сјајно шутнуо са двадесетак метара, али гоман Макабија још боље интервенисао.

До крајка сусрета нијесмо видјели изразитије шансе, па је резултат остао 0:0.

Реванш меч биће одигран наредног четвртка у Тел Авиву, а Сутјеска ће имати заиста тежак задатак.

Ток утакмице:

Крај меча на ДГ арени, резултат је остао 0:0.

90. минут - Чак шест минута надокнаде на ДГ арени.

87. минут - Какав шут Дарка Никача, али интервенише голман Макабија.

85. минут - Контранапад Макабија, опасно је било, али Гереро шутира преко гола.

83. минут - Сада Сутјеска покушава у финишу, али Макаби се успјешно брани.

80. минут - Полако улазимо у финиш утакмице, резултат се и даље не мијења.

76. минут - Опет Макаби покушава, одбрана Никшићана на искушењима, али, срећом, нема гола.

72. минут - Опасан покушај Макабија, али је лопта отишла изнад гопла Сутјеске након једног шута.

69. минут - Макаби се прилично успјешно брани иако има играча мање у пољу.

64. минут - Покушај Марка Вуковића, али интервенише одбрана израелске екипе.

61. минут - Покушава сада Сутјеска да искористи бројчану предност, али за сада нема изгледних шанси.

55. минут - Макаби остаје са играчем мање након што је црвени картон добио Еден Карцев!

54. минут - Покушај гостију, али лопта у наручју Гиљена.

49. минут - Макаби у наставку доста агресивнији, али прилика и даље нема.

46. минут - Почело је друго полувријеме сусрета Сутјеска - Макаби.

Крај првог полувремена, резултат на ДГ арени је 0:0.

41. минут - Најбоља прилика за Макаби, али након центаршута није било никога од играча Макабија у петерцу.

37. минут - Нешто офанзивнији је сада Макаби, али без праве прилике.

35. минут - Добра игра Никшићана у овим моментима, Сутјеска пружа добар отпор фавориту.

30. минут - Покушао је Макаби из слободног ударца, али Гиљен сигурно интервенише.

26. минут - Покушај Макабија, али је лопта отишла изнад гола након шута Коена.

24. минут - Сасвим добра партија Сутјеске за сада и равноправнма игра.

19. минут - Први покушај Сутјеске, али Гривић није успио добро да захвати лопту.

17. минут - Чини се да је Аугусто најзапаженији за сада у Сутјесци и да доста покушава по лијевој страни.

12. минут - За сада лопта је више у ногама фудбалера гостију, али нема конкретних шанси.

8. минут - Доста грешака и са једне и са друге стране на самом почетку меча.

4. минут - Први покушај Макабија, али је добро реаговала одбрана Сутјеске.

1. минут - Почео је меч на ДГ арени.

Никшићки састав пред собом има изузетно тежак задатак јер израелски великан у овај двомеч улази као фаворит.

Уједно, клуб из Тел Авива је и највећи клуб у Израелу.

Подсјетимо, Сутјеска је у порвом колу квалификација елиминисала Гагру из Грузије.

Никшићани су славили у првом мечу на ДГ арени са 1:0, а онда су побиједили и у гостима 2:1.

25. april 2024 17:10