Marta Batinović blistala u prvom poluvremenu / -FOTO: RSCG
30/11/2023 u 19:53 h

Uspješna premijera "lavica"

Afrička selekcija prvi gol postigla tek nakon 24 minuta i 26 sekundi

Nedorasli Kamerun bio je lak plijen - ženska rukometna reprezentacija Crne Gore ubjedljivom pobjedom protiv afričke selekcije (25:11) otvorila je nastup na 26. Svjetskom prvenstvu u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj i napravila dobru uvertiru pred mečeve protiv Paragvaja i Mađarske.

Kolika je razlika u kvalitetu govori i to da je Kamerun prvi gol (za 9:1) postigao tek nakon 24 minuta i 26 sekundi, a do tada nesavladiva je na golu bila Marta Batinović.

Ivona Pavićević bile je najefikasnija sa pet golova, Dijana Mugoša je dodala četiri, a po tri puta mrežu afričke selekcije tresle su Jelena Despotović i Itana Grbić.. Po dva puta su pogađale Anastasija Marsenić, Matea Pletikosić, Nina Bulatović i Bobana Klikovac, a po jednom Tanja Ivanović i Đina Malović. Marta Batinović je sa 11 odbrana u prvom poluvremenu proglašena za igračicu utakmice, dok je Marina Rajčić imala šest uspješnih intervencija.

U selekciji Kameruna najbolja je bila Leticija Engadi sa pet pogodaka.

U drugom meču B grupe, 20 sati i 30 minuta, rivali će biti Mađarska i Paragvaj.

Crna Gora će u subotu za rivala imati selekciju Paragvaja, protiv koje je takođe apsolutni favorit.

16. septembar 2024 21:19