- Po tom osnovu izdata su 374 prekršajna naloga što je za 29 odsto više u odnosu na lani, sa ukupno izrečenim novčanim kaznama od 1.260.600 eura - saopštili su iz PU.
Kako su naveli, u periodu od 1. maja do 31. jula zaduženje po osnovu novčanih kazni iznosilo je 748.980 eura od čega je naplaćeno 690.746 eura ili 92 odsto. Naplata novčanih kazni je veća u odnosu na isti period prethodne godine za 66 odsto, a odnosi se na poreske obveznika koji su prihvatili prekršajnu odgovornost i platili izrečene kazne u roku od 8 dana (umanjene za trećinu prema Zakonu o prekršajima).
U ovom periodu broj privremeno je zatvoreno 17 objekata.
- Rezultati pokazuju da sa manjim brojem kontrola je utvrđeno više nepravilnosti. Razlog je što se poreski inspektori analizom rizika posebno pripremaju za ciljane kontrole obveznika kod kojih su tokom prošle godine utvrđeni prekršaji ili za koje je poreski organ u saznanju da ne evidentiraju promet i ne izdaju račune korisnicima usluga - kazali su iz Poreske uprave.
Navode da poreski inspektori kontinuirano vrše intezivne kontrole u dijelu opšte poreske registracije, podnošenja poreskih prijava, evidentiranja prometa, uplate pazara i prijavljivanje radnika u primorskim i sjevernim opštinama.
- Njihovo prisustvo na terenu umnogome je uticalo na povećanje stepena poreske discipline, dobrovoljnosti u prijavljivanju i plaćanju poreskih obaveza. Veliki broj poreskih obveznika izmirio je i prethodna dugovanja po osnovama koje nijesu bile predmet kontrola - saopštili su iz Poreske uprave.
Između ostalog su naveli da građani, kao i do sada, sve nepravilnosti mogu prijaviti pozivom na broj telefona 19707.
Pitanja vezana za primjenu poreskih propisa možete poslati na mejl adresu Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. radi dobijanja detaljnih odgovora sa pregledom poreskih propisa u ovoj oblasti.