У кратком временоскм року десила су се у последње вријеме неколика напада на припаднике шкаљарског клана унутра спушког затвора. Са тим инцидентима се повезују аособе из кавачког клана а као један од потенцијалних разлога наводи се и "освета" поводом припремања ликвидације Вељка Беливука која је планирана да с еизврши у Тивту. Мотив за то су, како се сумња, и других дешавања везаних за криминално подземље и сукоб кавчана и шкаљараца.
Тако су, у врло кратком временоском року припадници "кавачког клана" врелим уљем полили у предјелу стопала Ј.В. који је у јануару из затвора организовао покушај атентата на Вељка Беливука и Марка Миљковића,. Такође, на исти начин догодио се и инцидент прије неки дан, када је кроз отвор на металним вратима ћелије неко од особа блиских кавачком клану просуо врело на ноге Р. К.
-Дана 25.7.2021. године, притвореник Р.К. пријавио је службеницима обезбјеђења да је за вријеме боравка на отвореном простору у његовом правцу из једне од соба у којима су смјештена притворена лица, просута врела течност (за коју се сумња да је уље) и којом приликом је именовани задобио црвенило у предјелу рамена.Тим поводом прдузете су активности у циљу утврђивања свих чињеница и околности предметног догађаја. О наведеном обавјештена је и Управа полиције ОБ Даниловград ради предузимања радњи и мјера из њихове надлежности-наводи се у ранијем одговору из Управе ЗИКС-а за портал Дан.
Оба оштећена у овим случајевима важе за особе које су блиске шкаљарском клану.
Да се кавачки клан и унутар затвора "бори" за свој положај и надмоћ говори и недавна вијест да су припадници те криминалне организације припремали побуну у спушком затвроу. Због тога су мјере безбједности биле подигнуте на виши ниво. Све се мирно завршило.
Познато је да они који су ухапшени приликом одређивања у којој ће притворској ћелији или соби за издржавање пресудом, изречене затворске казне, боравити сортирају се тако да буде што мањи ризик за настанак сукоба са затворским цимерима, а и што мање непожељног посла за надлежне.
Ипак, ни то није увијек рјешење, јер понекад, поготово наводни чланови „шкаљарског” и „кавачког” клана, притвореници нађу начин и међусобно наставе обрачуне и унутар затворских надзора.
Високе зидине, осигурана врата, решетке и камере нису довољно "јаки" као бијес и мотивација чланова криминалних кланова да докажу своју позицију и оданост вођама, па макар то било и унутар затвора.