Власник будванске фирме "Гуги комерц" Бранислав Савић Гуги рекао је за Портал РТЦГ да је остао без 2,3 милиона еура јер је Врховни суд, на чијем је челу тада била Весна Меденица, ревизијом потпуно стао на страну подгоричке фирме "Фаб лајв".
Он је казао да претпоставља како су информације о томе да је Меденица договорила исход ревизије са судијама истражни органи добили прегледајући криптоване поруке. Савић каже и како је сумњао током поступка у регуларност исхода, што се, како истиче, сада и потврђује.
Савић каже како очекује да се све у вези ревизије Врховног суда детаљно испита Савић каже како очекује да се све у вези ревизије Врховног суда детаљно испита
- Ја сам од фирме 'Фаб лајв' купио два локала, величине око 300 квадрата, у Будви. Дошло је до спора, гђе сам ја тражио да се новац врати, уз изгубљену добит. Милион и 200 еура сам платио те локале, 800.000 хиљада еура је било изгубљене добити. Укупно је све износило, колико ме сјећање служи, 2,3 милиона. То је било 2017. године, а у ствари то је данас четири милиона еура, рекао је Савић.
Он каже да је Привредни суд прво пресудио у корист фирме "Гуги комерц".
- А онда је апелација госпође Весне Меденице вратила опет све на претрес. Привредни суд је опет пресудио у моју корист, а она је опет ревизијом преиначила да ја немам шта да тражим. Оштећен сам за толико за колико сам оштећен. Ревизија је потпуно погодовала фирми која је продала локале у Будви, казао је Савић.
Kако ништа није предузимано, навео је он, било је јасно да има основа да се сумња у регуларност цијелог поступка.
- Желим да истакнем да су бранећи себе и ову срамну пресуду у медијима, представници продавца изјавили да смо ја, и фирма 'Гуги Kомерц', фалсификовали фактуре. Поменули су НН лице из наше фирме, а да би лакше омогућили ревизији да спроведе пресуде. Дакле, образложење је било да су фактуре лажне, што, наравно, није тачно, каже Савић.
Уз то су, како је појаснио, и поднијели кривичну пријаву против њега, која је потом одбачена.
- Све то су урадили да би помогли Врховном суду да донесе ревизију каква је њима била потребна. Све је урађено смишљено, наводи Савић.
Наш саговорник каже да је "био убијеђен да ће све доћи на своје".
- И у својој завршној ријечи сам рекао судијама да не знам је ли их срамота овог што су урадили, да отимају једној фирми овако, казао је Савић.
Истиче да у тужилаштву никад није саслушан поводом ових околности, и да очекује да се све испита.
- Али, рецимо, ревзија је два пута саслушавала странке, а зна се да апелација не саслушава никога. У питању је био класичан дриблинг, саслушавали су власника 'Фаб лајва' и његову адвокатицу, поручио је Савић.
Kако су истражни органи дошли до ових података, како напомиње, није му познато.
- Мада мислим да су истражни органи до свих података дошли прегледајући криптоване поруке. Свеукупно гледано, за мене је то новост, и ја сам практично из медија сазнао шта се десило и како сам остао без новца, указао је Савић.
Он се на крају осврнуо на свој споразум о признању кривице који је 2016. године потписао са тужилаштвом.
- Мислим да ће доћи вријеме да се открије како смо ја и мој директор фирме Драгољуб Миловановић потписали тај споразум 2016. године о признању кривице са тужилаштвом и на који начин је направљен, нагласио је Савић.
Истражни органи су дошли до података, подсјетимо, да је постојао план за договорени исход ревизије, а да је заузврат Весна Медница узела неколико станова. Посредник је био њен син Милош Меденица.
Наводно је фирма "Фаб лајв" одлучила да преда некретнине како би Врховни суд одбио ревизију у спору са фирмом "Гуги комерц".