– Kroz formu, metalne ploče su spajane i dovedene su do prepoznatljivog skulptorskog oblika, koji se zatim prepušta vremenu kako bi se dalje razvijao u svom višegodišnjem, dinamičkom i svakako promјenjivom postojanju. Poetika rada se zasniva na procesualnosti i minimalnoj oscilaciji u pravcu degradacije materijala koja se uočava kasnije i zavisi od uslova ambijenta u kome se skulptura zatekla - navodi umјetnica.
Video zapis je temporalno-prostoran rad koji je rezultat sjećanja na "Sugar Obelisk - Orevuar Montenegro", mobilna-montažna skulptura visine 8,45 m, građena od čeličnih kutija i punjena šećerom.
– Obelisk kao slava vječnom svjetlu prirode i spomenik zemaljskoj slavi, upisan je u civilizacijski kod svijesti i moći. Sa arhitektonikom šećernih kocki (potrošnog, slatkog materijala) nije slučaj građevine koja odolijeva vremenu, već postaje mjesto unutrašnje transformacije. Ovaj rad svjedoči o skulpturi koja fizički reaguje na svoje okruženje-spaja se sa okruženjem i gradi sistem međuzavisnih procesa, ukazuje na poruku koliko jesmo dio jednog sistema; nanizanih nedoumica, lomova, podjela, isto tako i izjedeni. Rad upućuje na kontradiktornost naših pobjeda, koje slavimo u jednom civilizacijskom kodu, kao i neprestanu čovjekovu potrebu za otkrivanjem istine i razgolićavanjem stvarnosti koja nas okružuje. Slava u zaslađenom i postepenom nestajanju i ujedno kanonska veza nemirenja sa ekspanzivnom prolaznošću i oštećenjima. U ovom slučaju posmatrač je svjedok akcije koja se dešava u jednoj vrsti limba gdje je promjena farsa. Suočenje sa upitnim stihom: ‘O buduće vrijeme da li si mi tuđe‘ (Poema "Orevuar Montenegro" nastala u mladosti Ratka Vujoševića (1941-2004)) - navodi Radovanović.
Izložbu Radovanovićeve u Novom Sadu podržalo јe Ministarstvo kulture i medija Crne Gore putem javnog konkursa za sufinansiranje projekata iz oblasti likovnog stvaralaštva.