Drugi radni sastanak održan je u petak, 1.11.2024, i okupio je stručnjake iz različitih profesija sa ciljem zajedničkog suprotstavljanja sve učestalijem govoru mržnje prema ženama u digitalnom prostoru. Na radnom sastanku u okviru Foruma su učestvovali novinari/ke i aktivisti/kinje. U okviru radnog sastanka, pozvani su bili i predstavnici/e Skupštine Crne Gore, koji se nažalost nijesu odazvali pozivu organizatora.
Tokom otvorene diskusije, prisutni učesnici/ce predstavili su različite ideje i konkretne prijedloge o načinima borbe protiv mizoginog govora. Jedan od najvažnijih zaključaka ovog Foruma bio je potreba za snažnom video kampanjom, koja će se realizovati u okviru projekta, a kroz učešće u samoj kampanji, učesnici/e će nastojati da skrenu pažnju javnosti na prisutnost i posljedice mizoginog govora, posebno u digitalnom okruženju. Svi prisutni su se obavezali da će biti aktivni učesnici kampanje i doprinijeti borbi protiv govora mržnje iz svojih profesionalnih domena.
Kao dodatni doprinos realizaciji projekta i radu samog Foruma, novinari i novinarke obavezali su se da će kroz tekstove i medijski rad dodatno podržati ovaj projekat, dok su aktivisti/kinje najavili organizaciju raznovrsnih aktivnosti koje će usmjeriti pažnju na važnost ovog društvenog problema. Planiraju se i emisije i javne debate koje će osnažiti glasove protiv mizoginije na internetu.
Video-kampanja započeće naredne sedmice, sa ciljem da privuče što veći broj ljudi i podigne svijest o važnosti suzbijanja govora mržnje.
Ova aktivnost je realizovana u okviru projekta „Ujedinjeno protiv mizoginog govora mržnje u crnogorskom javnom prostoru“ koji sprovode nevladine organizacije LGBT Forum Progres i Socijalni centar uz finansijsku podršku Ministarstva ljudskih i manjinskih prava.