Предсједник Скупштине Црне Горе Алекса Бечић присуствовао је васкршњој светој архијерејској литургији у Манастиру Ђурђеви ступови у Беранама, коју је служио епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске Јоаникије. Епископ будимљанско-никшићки се том приликом посебно осврнуо на усвајање Закона о слободи вјероисповијести. Како је саопштено, он је истакао да треба темељно даље да градимо смисао нашег живота и наше радости и нашега заједништва и да васкрсење Христово и његова побједа над смрћу обнове нашу природу, наше срце, наше мисли и наше заједништво. Исказао је задовљство због чињенице што су у Беранама били присутни представници највише власти Црне Горе, на челу са предсједником Скупштине, коме је одао посебно признање и захвалност што је имао толико велики удио у измјенама „оног наказног закона и свега онога што је било штетно у Закону о слободи вјероисповијести који је донијела ранија власт“.
– Скупштина Црне Горе, са свим посланицима, на чијем је челу Алекса Бечић, све је то очистила и ускладила са Уставом Црне Горе и донијела један цивилизовани закон који успоставља равноправност и слободу свих вјера у Црној Гори. Ништа друго да нису учинили него то, онда је то велико. А учиниће, ако Бог да, још доста – казао је владика Јоаникије.
Он је свима честитао празник, уз жељу да ову радост осјете у својим срцима, да је унесу у своје домове, у своје породице.
– Да сви заједно добијемо снагу да радимо по добру, да ширимо братску љубав, да изграђујемо нашу отаџбину, да чувамо наше светиње, да поштујемо наше коријене, да идемо увијек напријед – рекао је владика Јоаникије.
Бечић је у васкршњој честитки свештенству, монаштву, вјерницима, свим грађанкама и грађанима православне вјероисповијести и свима који Васкрс прослављају по Јулијанском календару пожелио да тај дан прославе у добром здрављу, испуњени унутрашњим миром, прихваћеним молитвама и надом у боље сјутра за сав народ.
– Дистанца је једна од ријечи које смо најчешће слушали током цијеле претходне године. Но, вјерујем да је то подстицај свакоме од нас за промишљање о дубљем смислу оног што представља њена супротност, а то је потреба за узајамношћу и блискошћу са људима. Позив на зближавање и превазилажење подјела овај празник би нам упућивао и у редовним околностима, али у оваквим то је позив на солидарност, на „чување себе од другог и другога од себе“– поручио је предсједник црногорског парламента.