Barselona deklasirala Kil / EPA-EFE-CHRISTOPHER NEUNDORF
08/06/2024 u 19:39 h

Barselona očitala lekciju Kilu i zakazala finale protiv Olborga

"Zebre" nemoćne u drugom polufinalu

Evropski klasik je pripao Barseloni koja je u drugom polufinalu F4 u Kelnu očitala lekciju Kilu (30:18), opravdala ulogu favorita i sjutra će se boriti za titulu protiv Olborga od 18 sati.

Keln će tako imati reprizu finala iz 2021. godine. Barsa je tada bila prejaka za Olborg (36:23), ali ovog puta Katalonci će imati mnogo teži zadatak, jer je danski sastav u međuvremenu mnogo napredovao, što je pokazao danas u prvom polufinalu svrgnuvši sa trona Magdeburg (28:26).

Za razliku od Olborga koji je odigrao teških 60 minuta protiv Magdeburga, Barsa sa Kilom nije imala nikakvih problema. "Zebre" su parirale samo u prvih 15 minuta (6:6), a onda je Barsa zagospodarila terenom i nanijela težak poraz četvorostrukom prvaku Evrope.

Barselonu su do trijumfa predvodili Melvin Ričardson sa pet, te Aitor Arinjo, Blaž Janc i Petar Cikuša sa po četiri pogotka, dok je na golu blistao Emil Nilsen sa 15 odbrana. Kod KIla najefikasniji je bio Domagoj Duvnjak sa četiri gola.

Veliko finale na programu je sjutra u 18 časova - Barselona će tražiti 11. titulu, a Olborg prvu.

26. jun 2024 17:48