Пред Основним судом ни јуче нијесу саслушани у својству свједока Данило Поповић и његова ћерка Милена Поповић у спору који је покренуо Будванин Владимир Поповић против шпанске фирме Fersa Energias Renovables и компанија BWP Montenegro и BWP Europe consulting S.L., јер су му након склапања посла за изградњу вјетропарка Можура исплатили за посредовање само 20 хиљада еура, умјесто договорених 800.000 еура.
Судија Катарина Пековић је на јучерашњем рочишту казала да Данила Поповића нису могли наћи на адреси гдје је Црногорски фонд за стамбену солидарну изградњу (ЦФССИ), јер више тамо не ради, односно отишао је у пензију. Навела је да је Поповић поднио тужбу Основном суду у другом предмету, те да га је тражила и на адреси коју је доставио у том предмету, али се повратница вратила неуредна, а службеник поште није правилно попунио обавјештење, па суд није могао уручење позива да сматра уредним.
Када је у питању Милена Поповић, њу нису могли наћи на двјема адресама, од чега је једна била сједиште фирме BWP Montenegro, која је у међувремену угашена. Владимир Поповић је на јучерашњем рочишту казао да има сазнања да Милена Поповић више није ни у Барселони, већ да се преселила у Андору, те да је ту информацију добио прије десетак дана.
Заступник Ferse Милица Савић предложила је да суд закључи расправу и стави ван снаге одлуку о саслушању свједока, јер девет година није успио да дође до свједока.
Адвокат Поповића Веселин Ковачевић одговорио је да управо то што је прошло девет година компликује долазак свједока, јер је Данило Поповић отишао у пензију, а његова кћерка се преселила из Барселоне у Андору.
– Хоћемо да се њих двоје саслушају како бисмо добили објективну слику о свему – рекао је Ковачевић на јучерашњем рочишту.
Следеће рочиште заказано је за 27. април, а судија ће, осим Поповића, на рочиште позвати и Алекса Рекансенса Паљаролу, који је био оснивач фирме BWP Montenegro. Милена Поповић је била овлашћени заступник те фирме, која је у међувремену угашена.
Поповић и Ковачевић су тражили и да суд саслуша као свједока инвеститора Алвара Прадеса којем је нуђено да уђе у пројекат "Можура", али судија то није прихватила.
Палоу jе у интервjуу за "Дан", у септембру 2020. године, саопштио да jе шпанска компаниjа Fersa Energias Renovables требало да исплати четири милиона еура Поповићу у оквиру посла око градње вjетроелектране "Можура", иако он ниjе био у том послу. Додао је да не зна коме jе, да ли и како Поповић требало да однесе новац, али да jе очигледно да jе Fersa дjеловала изван закона, радећи против своjих дионичара, слободног тржишта и свих званичних регулаторних институциjа и Шпаниjе и Црне Горе, као и да jе за тако нешто било апсолутно неопходно судjеловање и/или сарадња са људима у државном врху Црне Горе. Данило Поповић је раније изјавио да је све у чему се помињу он и његова кћерка законито, те да не зна ништа о шемама исплата.