Erling Haland donio trijumf šampionu / -FOTO: TWITTER/PREMIERLEAGUE
26/10/2024 u 18:34 h

Haland odveo Siti na čelo, Aston Vila u nadoknadi ostala bez cijelog plijena

Šampion minimalno savladao Sautempton

Namučio se Mančester siti sa "fenjerašem" Sautemptonom, ali je ipak ostvario cilj i 11. golom Erlinga Halanda u sezoni u petom minutu ostvario pobjedu na "Etihadu" (1:0) i preuzeo čelo tabele, sa dva više boda od Liverpula koji sjutra gostuje Arsenalu u derbiju devete runde Premijer lige.

Tim Pepa Gvardiole neočekivano je imao dosta problema sa "svecima", na čijem golu je veoma raspoložen bio Ramsdejl i sa nekoliko sjajnih intervencija držao svoj tim u meču. Ipak, šampion je imao kontrolu i oprvdao ulogu favorita.

Za razliku od "građana", Aston Vila je ostala bez cijelog plijena i samo remizirala sa Bornmutom. Tim Unaja Emerija poveo je golom Rosa Barklija u 76. minutu, da bi u dobokoj nadoknadi bod "trešnjicama" donio Evanilson.

Brajton je ispustio 2:0 u finišu protiv Vulverhemptona, dok je u sjajnom meču i jednom od najboljih u dosadašnjem dijelu sezone Brentford režirao preokret protiv Ipsviča.

U posljednjem duelu subotnjeg programa, Everton je golom Beta u četvrtom minutu nadoknade izbjegao poraz od Fulama na "Gudisonu".

Rezultati 9. kola (danas): Aston Vila - Bornmut 1:1 (0:0) (Barkli 76 - Evanilson 90+6), Brendford - Ipsvič 4:3 (2:2) (Visa 44, Klark 45+1 a.g, Mbeumo 51, 90+6 - Smodiš 29, Hrst 31, Delap 86(Brajton - Vulverhempton 2:2 (1:0) (Velbek 45, Ferguson 86 - Ait-Nuri 88, Kunja 90+3), Mančester siti - Sautempton 1:0 (Haland 5), Everton - Fulam 1:1 ((0:0) (Beto 90+4 - Ivobi 61).

26. oktobar 2024 21:26